Projekty

„Sing cuckoo” – El Greco

Na płycie „Sing cockoo” znalazło się 8 utworów wokalno – instrumentalnych krakowskiego kompozytora i pianisty Joachima Mencla oraz 2 utwory instrumentalne. Przez blisko 6 lat Mencel eksperymentował i szukał nowych form, łączących różnorodne style i gatunki muzyczne, tak by stanowiły perfekcyjny klimat dla wybranych przez siebie utworów poetyckich.

El Greco

Niepowtarzalny klimat i nastrój formacji El Greco jest zasługą pięciu wszechstronnych, multistylistycznych instrumentalistów, poruszających się z łatwością po trudnym materiale muzycznym, w którym złożone struktury muzyczne mimo wszystko służą śpiewności melodii i jednocześnie stanowią wyzwanie dla muzyków.
Po raz pierwszy razem zagrali na zaproszenie Fundacji Kościelskich w 2006 roku; materiał muzyczno-literacki, przygotowany przez lidera El Greco Joachima Mencla wykonywał wówczas z zespołem nieżyjący już dzisiaj basista Steve Logan.

„Live in Fort Andross” – Brad Terry & Joachim Mencel

Płyta „Live In Fort Andross” to materiał live zarejestrowany podczas koncertu w Fort Andross w Brunswick, Maine (USA). Słuchacze odnajdą na krążku swoistą „muzyczną rozmowę” obu artystów, doskonale wykształconą przez lata wspólnego grania. Album zawiera przepiękne kompozycje Joachima Mencla, swobodne improwizacje obu muzyków, a także jeden temat nieżyjącego już amerykańskiego pianisty Marka Perry.